• https://www.facebook.com/fatihgizligidercom
İçerik

Site Kullanma Kılavuzu

Siteyi olabildiğince sade tasarlamaya çalıştım.
En çok sorulan sorudan başlayım Sınıfımda internet yok animasyonları indirmek istiyorum indirebilir miyim?

Animasyonları herhangi bir swf indirme programı ( save flash ) ile indirebilirsiniz. Ayrıca Tam Ekran Oyna linkini sağ tıklayarak bağlantıyı farklı kaydet diyerekte indirebilirsiniz.


Ulaşmak istediğiniz bölümlere üst menü ya da yan menüden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Öncelikle hangi ürünü aradığınıza karar vereceksiniz. Kim 500 Puan ister?, Animasyonlar, Yazılı soruları ve Ders Videoları sayfalarını açtığınızda sizlerin karşısına sınıf isimleri gelecek. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf gibi. Burada hangi sınıfı istediğinizi seçtikten sonra Kim 500 Puan İster? ve Animasyonlarda karşınıza ünite isimleri çıkacak.

Kim 500 Puan İster? oyununda üniteyi seçtiğinizde direkt oyunlar açılacak.

 Animasyonlar kısmını seçtiğinizde ise karşınıza o ünite ile ilgili yapmış olduğum
animasyonlar içeren resimli menü gelecek. Burada çalışmak istediğiniz animasyonu isterseniz soldaki başlıktan isterseniz resmi tıklayarak seçebilirsiniz. 

 Site içerisindeki tüm animasyonlara facebook üzerinden yorum yapma, beğenme ve paylaşma butonları ekledik. Çok sevdiğiniz bir animasyonu facebook üzerinden arkadaşlarınız ya da öğrencilerinizin de oynamasını sağlayabilirsiniz.

Gelelim yazılı sorularına. Yazılı Soruları menüsü tıklanıp sınıf seçimi yapıldıktan sonra bir de hangi yıla ait yazılı sorularını görmek istediğinize karar vereceksiniz. Yılı belirledikten sonra ise açılan sayfada o yıla ait tüm yazılı sorularını ve cevap anahtarını bulacaksınız. Menü üzerine tıkladığınızda ilgili animasyonu bilgisayarınıza indirebileceksiniz.

Ders videolarında ise yine sınıfı seçtikten sonra o sınıf ile ilgili ders videoları tek bir sayfada bulunuyor. Videoları izlenme sayıları, yıldız sayıları gibi kriterlere göre değişik sıralayabilirsiniz. İzlediğiniz videoya puan verebilir, yorum yazabilirsiniz.

Derslerin başlamasıyla beraber site üzerinden online sınavlar da yapabileceksiniz. 

Başta söylediğim gibi görünüş olarak sadece, içerik olarak dopdolu, kullanış olarak kolay bir site tasarlamaya çalıştım. 

Matematik.biz
Matematiği daha çok
sevmeniz için
Fatih GİZLİGİDER
öneriyor..